ZDRAVIE-HYGIENA-EKOLOGIA

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

MECHANICKÉ vodné FILTRE

PONUKA > FILTRÁCIA a ÚPRAVA pitnej a napájacej VODY

Mechanické vodné filtre
ako prvý stupeň úpravy vody. Filtrácia mechanických nečistôt sa aplikuje v prípade znečistenej vody. Mechanické filtre sú určené k ochrane ďalších technológií na úpravu vody proti mechanickým nečistotám. Ale tiež ako ochrana pre domáce spotrebiče ako úmývačky, práčky , batérie, bojlery a aj ostatných zariadení cez ktorých preteká voda.  Odstraňujú mechanické nečistoty až od 1 mikróna: piesok, hlina, íl, vlasy a všetky nerozpustné látky. Pri používaní vody zo studne by sa v zásade vždy mala aplikovať filtrácia mechanických nečistôt aby sa zabránilo prieniku nečistôt do rozvodu pitnej vody a aby sa chránili iné zariadenia slúžiace na úpravu vody.

FITRE pre filtráciu a úpravu pitnej vody
Základom je filtrácia, ktorou sa voda čistí, zbavuje sa mechanických nečistôt. Vieme ponúknuť radu filtrov s rôznou jemnosťou filtrácie od 5 mikrónov až do 150 mikrónov. Pripomíname, že nečistoty o veľkosti menšej ako 50 mikrónov voľným okom nevidíme. Na tento účel sú vhodné PP filtre, s hladkým povrchom, ktorý je možné dôkladne umyť, alebo sieťkové filtre, ktoré sú tiež umývateľné a ich životnosť sa ráta na roky.
Filtre sú pomerne lacné a zlepšujú celkovú chuť  vody z vodovodu , rovnako ako vôňu a vzhľad. Mnohé filtre dokážu  odstrániť niektoré škodlivé chemické  látky ktoré môže ešte obsahovať voda z vodovodu .

Ponúkame širokú paletu filtrov mechanických nečistôt. Rozdelené sú podľa prietoku a podľa jemnosti filtrácie.

Viac info o filtroch pitnej a napájacej vody na mob: 0948 223 631

Nádoba H10A - prietočná nádoba
Nádoba H10A - prietočná nádoba
Prietočná nádoba H10A pre filtračné vložky a kartrige so silifosom
27,60 € Vložiť
Uhlíkový filter „KDF 2“ z kokosového uhlia so zložkou proti CHLÓRU a VODNÉMU KAMEŇU
Uhlíkový filter „KDF 2“ z kokosového uhlia so zložkou proti CHLÓRU a VODNÉMU KAMEŇU
Filtračná vložka obsahuje 4 filtračné médiá: polypropylén s mechanickou filtráciou na 10μm, aktívne uhlie z kokosových škrupín, KDF zložka a naviac – katexové médium – pórovitú živicu pre zmákčenie vody.1. stupeň odstraňuje z vody všetky mechanické nečistoty väčšie ako 10 μm. 2. stupeň s aktívnym uhlím odstraňuje z vody najmä chlór, karciogénne organické zlúčeniny, herbicídy, pesticídy, fenoly, benzeny atď. Zlepšuje taktiež chuť vody.3. stupeň s filtračným médiom KDF zabraňuje množeniu baktérií vo vnútri filtračného média a taktiež primerane odstraňuje z vody ťažké kovy (napr. arzén, kadmium, olovo, ortuť, železo).– 4. stupeň – pórovitú živicu (katex), ktorá zabraňuje zvýšenej tvorbe vodného kameňa! Napomáha teda odstráneniu bielych usadenín na vyhrievacích telesách (rýchlovarné kánvice, kávovary atď
22,00 € Vložiť
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky