JASMIN-ZDRAVIE-EKO-DOMACNOST-ZELENA FIRMA

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

Základný prehľad indikácií zdravotných potiaží u zvierat

ENERGY doplnky výživy a Beauty kozmetika > ENERGY pre domáce ZVIERATKA

Celkový vzhľad a výkon                                                                                             späť na prípravky ENERGYVET

Vzhľad srsti
Suchá, lámavá - Omegavet - dodáva najmä potrebné nenasýtené mastné kyseliny a vitamíny A, D, E. Aby sa stavebné látky lepšie využili, je vhodné vnútorne podávať Gynevet (pozitívne ovplyvňuje aktivitu enzýmov, ktoré spracovávajú tuky; z koncentrátov pôsobí najlepšie na kvalitu pokožky).

Na lesk srsti
Fytovet - dodáva nevyhnutné minerály v maximálne využiteľnej forme; okrem neho ešte Omegavet. Výstavba srsti sa dá posilniť ešte podávaním Gynevetu.

Dojem špinavej srsti, šedivenie
Renovet - je vhodné podávať k nemu Cytovet. Najmä u starších zvierat je dobré pripraviť organizmus zvieraťa na regeneráciu Renovetom tak, že prinajmenšom týždeň podávame Regavet.

Vypadávánie srsti
Gynevet - vo všeobecnosti na každé obnovenie rastu srsti. Pri otrave napr. ťažkými kovmi je vhodný Cytovet, ktorý sa chelatačnou väzbou viaže na všetky reaktívne skupiny a Fytovet, ktorý vytesňuje toxické prvky z väzbových miest na bielkoviny a enzýmy. Pri plesňových a bakteriálnych ochoreniach je na elimináciu pôvodcu užitočný lokálne Audivet. Pri svrbení lokálne pomôže koncentrovaný Fytovet.

Celkové zlepšenie vizáže na výstavy a iné akcie

Minimálne 3 týždne vopred (vhodnejšia je príprava 2 mesiace vopred) Gynevet doplnený Fytovetom a Omegavetom. Nie je nevyhnutné využiť všetky uvedené prípravky. Je to maximalistická verzia, ale poskytuje najistejšie výsledky.

Zvýšenie výkonu
Na posilnenie funkcie svaloviny kostry aj útrob je účinný Kingvet. Usmerňuje metabolizmus tela podľa typu tréningu. Zlepšuje vytrvalosť pri vytrvalostnom alebo zlepšuje nárast objemu svaloviny pri silovom tréningu. V každom prípade je Kingvet najúčinnejší práve v tréningovej fáze, pretože jeho účinok sa prejavuje v nadväznosti na tréning. Bez tréningu nemá na svalovinu podstatný vplyv. Je účinný aj pri regenerácii poškodených alebo unavených svalov, pomáha odbúravať nahromadenú kyselinu mliečnu. Zlepšuje sexuálnu výkonnosť samcov. U samíc má tento efekt tiež, ale treba ho striedať s Gynevetom.

Zvýšenie momentálneho výkonu a vytrvalosti, zlepšenie koncentrácie zvieraťa

Na preteky alebo momentálny výkon sa dá využiť Etovet, ktorý pôsobí na rýchle a dokonalé uvoľnenie energie. Zlepšuje prácu nervového systému, stimuluje kontrolné centrá, t.j. zosilňuje účinky spätnej väzby, a tým mechanizmy kontroly a schopnosť koncentrovať sa na momentálny výkon. Kingvet ani Etovet neobsahujú žiadne zo sledovaných a zakázaných stimulantov. Pôsobia proti stresu.

Problémy pri starnutí

Univerzálnym prostriedkom na prevenciu je podávanie Cytovetu 2x až 3x do roka po dobu 2 až 3 týždňov. Cytovet eliminuje voľné radikály, ktoré sa najväčšou mierou podieľajú na rozvoji príznakov staroby. U zvierat, ktoré žijú v ekologicky zaťaženom prostredí, sa výsledky podávania Cytovetu prejavujú najvýraznejšie.
Ďalšou možnosťou je použitie humánneho prípravku GERIATRIM. Obsahuje najväčšie množstvo karotenoidov, luteínu a extrakt koreňa kudzu wine: za tmy pôsobí na produkciu hormónu melatonín a za dňa hormónu serotonín, ktoré významne zlepšujú správanie zvieraťa. Preto je GERIATRIM vhodnejší na následky zmeny v správaní následkom starnutia zvieraťa, a Cytovet naopak pri ekologickej záťaži. Vhodné je preventívne striedavé podávanie Cytovetu a GERIATRIMu.

Najvhodnejším prípravkom na to, aby sme dostali staršie zviera do pôvodnej kondície, je Renovet. Uplatňuje sa pri šedivení srsti, postihnutí kĺbov, pri problémoch s močením, prostatou, obličkami, sluchom a častými zápalmi vonkajšieho zvukovodu. U starších zvierat je vhodné najprv pripraviť prostredie na pôsobenie Renovetu pomocou Regavetu, ktorý pôsobí na metabolizmus a detoxikáciu tela. Odstraňuje prípadné reverzné reakcie, ktoré by mohol Renovet vyvolať. Zlepšuje podmienky na regeneráciu obličiek, pretože zlepšením detoxikácie v tele nie sú obličky ďalej atakované prípadnými toxickými metabolitmi. Z pomocných prípravkov sú namieste už spomínaný humánny GERIATRIM, Fytovet na doplnenie chýbajúcich minerálov, Omegavet na saturovanie nenasýtenými mastnými kyselinami a v prípade problémov s konzistenciou výkalov alebo pri perverzných chutiach bude veľmi vhodným doplnkom Probiovet.

Traumy

Rany a poranenia
Vnútorne Kingvet (odstraňuje patologický zápal a opuch, pôsobí proti rozšíreniu bakteriálnej infekcie, urýchľuje hojenie rán) súčasne s Imunovetom, ktorý sa dá použiť priamo do rany (pôsobí ako prírodné antibiotikum, pomáha pri prekrytí rany väzivom a spôsobuje stiahnutie okrajov rany k sebe, minimalizuje jazvy, znižuje horúčku). V prípade hnisavých infekcií je možné použiť vnútorne aj priamo do rany Cytovet spolu s Imunovetom.   

Pohmoždenie a natiahnutie svalov
Kingvet zlepšuje metabolizmus svaloviny, Skelevet dodáva svalovine nevyhnutné množstvo ľahko využiteľného vápnika a horčíka, pôsobí protizápalovo a spolu s Kingvetom urýchľuje odbúravanie kyseliny mliečnej vo svalovine, Korovet proti kŕčom a zápalu svalov - na dotyk teplé vyžarovanie, Fytovet pôsobí proti kŕčom, pretože ovplyvňuje prenos vzruchov z nervov na svaly - ovplyvňuje nervovosvalovú platničku, má protizápalové účinky.

Pohmoždenie a natiahnutie šliach
Kingvet eliminuje zápal, v prípade výrazného opuchu a postihnutie šľachovej pošvy aplikujeme Renovet. Protizápalovo pôsobí Skelevet.

Prevencia pred operačným zákrokom

Kingvet znižuje vnímavosť voči infekcii, posilňuje hojivé pochody v rane. Prevencia kapilárneho krvácania - Korovet.

Ošetrenie po operácii
Pokračovať v podávaní Kingvetu, na zastavenie krvácania a lepšie uzatvorenie rany Imunovet. Pri operácii kostí a aj proti zápalu Skelevet.

Únava a neochota pohybovať sa po fyzickej záťaži
Kingvet a Fytovet alebo Skelevet. Vo všetkých vyššie uvedených prípadoch nie je nevyhnutné podávať celé dva až tri týždne. Stačí 7-dňová aplikácia alebo podľa potreby. Na zmenšenie jazvy je nevyhnutné podávať Imunovet až do úplného zahojenia.

Infekcie

Vírusová infekcia
V začiatočných štádiách infekcie podávame Virovet (zlepšuje tvorbu špecifických protilátok, aktivizuje T aj B-lymfocyty, zvyšuje obranyschponosť slizníc) a Grepofit (v kombinácii s koncentrátom zosilňuje antimikrobiálne účinky). Pozor! Vo veľkých dávkach je toxický a toxicita nebola stanovená pre mačky a studenokrvné stavovce. Preto sa nedá odporúčať pre uvedené skupiny, t.j. pre mačky, kunovité šelmy, hady, jaštery, korytnačky a ryby. U týchto skupín nahradíme Grepofit Imunovetom. Imunovet je vhodnejší aj na elimináciu horúčky. Pre ostatné skupiny zvierat je toxicita Grepofitu zanedbateľná, t.j. pri desaťnásobnom prekročení odporúčanej dávky sa prejavia iba zažívacie ťažkosti. V jarnom období je vhodné nahradiť Virovet Etovetom. V pokročilých štádiách infekcie a na rekonvalescenciu je najvhodnejší Imunovet. Pri tracheálnom kašli (podobný, ako keď sa pílou reže doska) poslúži Imunovet aj Flavocel (takmer 100% ľavotočivá podoba vitamínu C spolu s flavonoidmi zvyšuje pH, t.j. znižuje kyslosť tkanív a pôsobí na zrýchlenú regeneráciu sliznice priedušiek


Vírusová infekcia postihujúca červené alebo biele krvinky

(napr. panleukopénia mačiek) - Virovet a Korovet, ktoré pôsobia na tvorbu krvi a posilňujú bunkovú imunitu, eliminujú zápal.

Bakteriálna infekcia
Univerzálne sa dá použiť Kingvet spolu s Grepofitom na prvé obdobie infekcie (7 až 10 dní). V prípade dlhotrvajúcej alebo priveľmi vysokej horúčky a pri dlhotrvajúcej infekcii (nad 7 dní) nahraďte Grepofit Imunovetom. V prípade angíny a postihnutia obličiek nahraďte Kingvet Renovetom. Na kašeľ a rekonvalescenciu je možné opäť použiť Flavocel a Imunovet.

Chronická bronchitída - Kingvet (regeneruje riasinkový epitel priedušiek, rozpúšťa hlieny), ak je prítomná horúčka, je nevyhnutné doplniť podávanie Imunovetu.

Infekcie močové a pohlavného aparátu
Renovet v prípade obličiek; je tu nebezpečenstvo reverznej reakcie, t.j. dočasného zhoršenia zdravotného stavu, preto je vhodné Regavetom najskôr prečistiť organizmus od zaťažujúcich toxínov a metabolitov - podávajte minimálne 1 týždeň, potom aspoň 4 dni prestávka a až potom nasadiť Renovet. Nikdy nepodávajte Regavet spolu s Renovetom alebo Kingvetom súčasne!!! V prípade infekcií maternice a pôrodných alebo močových ciest je vhodnejší Kingvet - opäť po príprave Regavetom. Pri horúčke a v rekonvalescencii podávajte navyše Imunovet, v rekonvalescencii bude vhodný aj Flavocel.

Kožná infekcia
Bez ohľadu na pôvod (vírusové, bakteriálne, plesňové a kvasinkové) sa dajú povrchovo ošetriť Audivetom, pri svrbení je možné povrchovo ošetriť koncentrovaným Fytovetom.

Artritída pri infekcii
Výber prípravku podľa celkových príznakov. Ak chýba a prejavuje sa len spomínanou polyartritídou, je nevyhnutné riadiť sa tepelným vyžarovaním kĺbov. Pri horúcich kĺboch a prudkých bolestiach Virovet, najlepšie spolu s Imunovetom. Ak sú len mierne teplé, využijeme Kingvet - môžeme opäť spolu s Imunovetom alebo Skelevetom. Ak sú kĺby studené, najvhodnejší bude Renovet, ku ktorému je po niekoľkých dňoch možné pridať Cytovet.

Tráviaci systém

Problémy tráviaceho systému
Prvou voľbou pri akýchkoľvek problémoch s trávením, ako je nadúvanie, nechutenstvo, zvracanie, neznášanlivosť niektorých krmív, je Regavet. Pôsobí na aktivizovanie metabolizmu predovšetkým bielkovín, polysacharidov a pôsobí aj na zvýšenie metabolizácie toxických látok v tkanive pečene a vo svalovine. Pomáha pri chronických aj akútnych problémoch zažívacieho traktu.
U chronických problémov, najmä starších zvierat, treba byť do istej miery opatrný. Prípravok treba podávať zriedkavejšie a v menšom množstve, aspoň počas prvého týždňa regenerácie. Pri toxickej záťaži zažívacieho traktu je vhodné doplniť Regavet o podávanie Cytovetu, ktorý posilňuje detoxikačné účinky chelatačnou väzbou na chemicky najaktívnejšie, a teda toxické chemické skupiny.

V prípade hnačky záleží na type. Univerzálnym prostriedkom je opäť Cytovet. Vodnatá hnačka vyžaduje úpravu metabolizmu tekutín a solí, a je vhodné použiť Renovet. Keď sa objavujú skôr pastovité a často zapáchajúce výkaly, najpravdepodobnejšie ide o dysbiózu (hnilobné baktérie, plesne alebo kvasinky) v hrubom čreve. Tu použijeme probiotikum Probiovet obsahujúce nielen laktobacily, ktoré v toxickom prostredí čreva takmer okamžite odumierajú, ale aj oveľa odolnejšiu baktériu Enterococcus foecium, ktorá vytvára priaznivé podmienky na osídlenie prostredia čreva laktobacilmi. Navyše obsahuje extrakt chlorelly, ktorá svojimi cytokinínmi stimuluje nárast užitočnej mikroflóry. V prípade perverzných chutí (napr. požieranie výkalov), ktoré sa objavujú najmä u mláďat, Probiovet stav veľmi rýchlo upraví.

Špecifické zažívacie problémy jednotlivých orgánov, t.j. žalúdok, pankreas, dvanástnik, tenké črevo, pečeň, žlčník, je nevyhnutné riešiť pomocou Pentagramu v kontexte ostatných symptómov alebo využiť elektronickú poradňu pre príslušné zviera.

Urogenitálny systém

Problémy obličiek a vylučovacieho systému
Infekčné ochorenie obličiek je nevyhnutné riešiť v rámci celkovej infekcie. Do úvahy prichádzajú Virovet, Renovet a Kingvet.

Neinfekčné problémy vylučovacieho systému sa v prvom rade prejavujú na šedivení srsti, postihnutí kĺbov a postihnutí chrbtice (nahrbenie, neochota pohybovať sa). Tam je nevyhnutná príprava na regeneráciu, pretože tu nájdeme celý súbor príznakov na rôznych orgánoch. Príprava spočíva v posilnení schopnosti metabolizovať toxické splodiny pomocou Regavetu, niekedy je vhodné doplniť aj užívanie Cytovetu. Vlastná regenerácia Renovetom môže nastúpiť až po úplnom fungovaní pečeňového tkaniva. Tým sa zníži záťaž na obličky, regenerácia prebieha oveľa rýchlejšie a s trvalým efektom. Medzi Regavetom a Renovetom treba dodržať minimálne 5-dňovú prestávku, v žiadnom prípade nemôžeme podávať tieto dva prípravky súčasne. Nielenže regenerácia bude mizivá, ale hrozí najmä veľmi silná reakcia, ktorá môže byť pre zviera aj nebezpečná.

Problémy genitálneho aparátu
Problémy s reprodukciou následkom stresových vplyvov rieši Gynevet. Ovariálne cysty a ďalšie dysfunkcie vaječníkov, vajcovodov a maternice indikujú použitie Kingvetu alebo Renovetu. Hnisavé zápaly maternice sú veľmi nebezpečné, najmä u starších samíc je lepšie prikročiť k histeroektómii (odstránenie maternice). Predĺži sa tým kvalitný život zvieraťa. Slabšie zápaly a sprievodné stavy po odstránení maternice sa dajú riešiť kombináciou Kingvetu s Imunovetom. Pri hnisavom zápale a silnom toxickom zaťažení je vhodné podávať Cytovet. Problémy so semenníkmi a kvalitou alebo počtom spermií opäť indikujú použitie Kingvetu. Tu je vhodné doplniť buď minerálne látky v koloidnej podobe - Fytovet - alebo nenasýtené mastné kyseliny v Omegavete. Pri často opakovaných problémoch u starších zvierat je z hľadiska kvality a dĺžky života opäť lepšie prikročiť ku kastrácii. Vývodné močové cesty a rôzne výtoky riešime rovnako ako problémy genitálneho aparátu. Navyše môžeme aplikovať lokálne ošetrenie Imunovetom a Audivetom.

Cievny systém

Problémy cievneho aparátu u
zvierat
Väčšinou je nevyhnutné uvedomiť si, že problémy cievneho systému vznikajú dlhodobo a predchádzajú im problémy na iných orgánoch. Z našich skúseností to bývajú kĺby, pečeň, žlčník a u akútnych stavov hrubé črevo. Preto nie je možné ihneď nasadiť prípravok, ktorý má cievny systém "v popise práce", a tým je Korovet. Je nevyhnutné pracovať s Pentagramom. V prípade týchto chronických problémov treba pripraviť organizmus na regeneráciu Korovetom pomocou Regavetu, ktorému v Pentagrame predchádza prvok ohňa. Väčšinou ide o staršie zvieratá, preto dodržiavajte podávanie Regavetu po dobu 3 týždňov. Nasleduje prestávka - a už sa bez obáv dá pokračovať v regenerácii Korovetom. Aj pri zápale žíl lepšie pôsobí Regavet. Pravdepodobne to zapríčiňujú nahromadené metabolity s toxickým zaťažením, ktoré narúšajú integritu steny cievy.

Pri nebezpečenstve akútneho postihnutia najmä srdcovej svaloviny je vhodné pomocou Gynevetu pripraviť prostredie na pôsobenie Korovetu, ktorý nasleduje v Pentagrame za prvkom ohňa. Opäť je vhodné predĺžiť prípravu na 3 týždne, a až potom podávať hlavný prípravok Korovet.

Vyššie uvedené postupy regenerácie sa dajú využiť pre srdce aj pre žilový a arteriálny systém.

Nervový systém a správanie

Problémy nervového systému

Na nervové poruchy spôsobené infekciou musíme pôsobiť tak, že najprv eliminujeme infekciu, a až potom upravujeme funkcie nervového systému. Väčšinou je však v týchto prípadoch čas neúprosný. Riešením je podávanie prípravku na infekciu a súčasne Korovetu. Ten znižuje intenzitu zápalu, pôsobí proti infekčným opuchom a aktivizuje relaxačnú fázu nervových vzruchov. Na prekonanie prvotnej akútnej fázy ochorenia je na regeneráciu nervového systému najvhodnejší Gynevet. Podporuje reparovanie narušených, ale ešte živých nervových buniek, eliminuje ich tukovú degeneráciu. Na obnovenie medzibunkových spojení medzi nervovými bunkami je dobre vyskúšaný Etovet. Podporuje ukladanie do trvalej pamäti, eliminuje chaotické správanie mozgových center, stimuluje patologicky utlmené centrá. Gynevet zároveň s protiinfekčnými prípravkami regeneruje zápaly nervov a redukuje bolesti, ktoré vyvolávajú. Lokálne pôsobí proti bolesti zvonka aplikovaný Audivet.

Epilepsia
Je zvláštnou kapitolou, pretože môže mať viac príčin. Bohužiaľ, v prevažnej väčšine prípadov sa nedajú veľmi dobre odhaliť. Veľmi dobre pôsobí na epilepsiu Korovet, ktorého účinok sa dá posilniť súčasnou aplikáciou Fytovetu. Ak zviera používa antiepileptiká, ich podávanie treba postupne redukovať v závislosti na zlepšovaní stavu. Podľa našich skúseností sa asi v 50% prípadov dá podávanie antiepileptík odbúrať úplne. Samozrejme, záleží na príčine epilepsie. Určitou pomocou je zmeranie zvieraťa Supertronicom a otestovanie najvhodnejšieho prípravku. Je to však metóda priveľmi náročná a u zvierat sa dá používať len výnimočne.

Správanie zvieraťa
Je možné ovplyvniť len patologické odchýlky v správaní. Nedá sa ovplyvniť vrodená agresívnosť alebo iná, dedične zakódovaná porucha správania. Etovet poskytuje najlepšie výsledky. Tlmí reaktivitu na hluk, streľbu, silvestrovské petardy. Zlepšuje schopnosť koncentrácie, preto pôsobí na zmätenosť, unáhlenosť, neposlušnosť, prílišnú reaktivitu. Podporuje ukladanie informácií do trvalej pamäti, preto je vhodným doplnkom pri výcviku zvieraťa. Zároveň pôsobí na mobilizovanie energie v tele a usmerňuje túto energiu na výkon. Dlhodobé poruchy správania spôsobené starnutím zvieraťa sa dajú riešiť podávaním humánneho GERIATRIMu, ktorý dlhodobo zlepšuje kondíciu, prostredníctvom produkcie serotonínu pomáha za svetla dobrej nálade a pomocou produkcie melatonínu za tmy dobrému spánku.

Pohybový systém

Problémy pohybového aparátu

Na priečne pruhovanú kostrovú svalovinu a hladkú svalovinu útrob, rovnako ako na všetky riasinkové epitely (najmä v prieduškách a vajcovodoch) a dokonca na pohyb spermií je univerzálnym prostriedkom Kingvet. Usmerňuje metabolizmus smerom k odbúravaniu zásobných látok na získanie energie pre akékoľvek pohybové štruktúry. Dokonca posilňuje aj aktívny transport na bunkových membránach, čím skracuje regeneračné štádium napríklad nervového impulzu alebo nervosvalovej platničky. Prejavuje sa to zvýšenou rýchlosťou a jednoduchou mobilizáciou svalovej energie. Nájde uplatnenie prakticky pri všetkých svalových alebo nervosvalových problémoch. Priaznivo pôsobí na atóniu čreva, funkčné poruchy vaječníkov a vajcovodov. Prostredníctvom pôsobenia na riasinkové epitely zlepšuje očistu pľúc, t.j. výhodne sa uplatní pri chronickej bronchitíde, kde má aj protibakteriálne účinky. Harmonizuje tak svalovinu bronchov a bronchiol.

Nepôsobí len na svalovinu, ale aj na šľachy. Významne posilňuje ich regeneráciu po záťaži alebo traumatických stavoch. V týchto prípadoch sa účinok Kingvetu dá zosilniť aplikovaním Imunovetu a v prípade zápalových stavov alebo stuhnutia svalov je možné využiť Skelevet s jeho protizápalovými a relaxačnými účinkami.

Kĺby
Infekčné stavy je potrebné riešiť v rámci celkovej infekcie. Pri infekčnej artritíde starších zvierat je vhodným prípravkom Korovet. Na zmiernenie bolesti je možné lokálne aplikovať Audivet. Poranenie kĺbov sa dá riešiť ako trauma, t.j. opäť Kingvet, prípadne doplnený Imunovetom.
Nastupujúcu artrózu treba ošetriť po analýze Pentagramu. Opäť je najvhodnejšie najskôr prečistiť telo - Regavet - a po nevyhnutnej prestávke pokračovať Renovetom. Vhodným doplnkom je v tomto prípade Skelevet a Omegavet.

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky