JASMIN-ZDRAVIE-EKO-DOMACNOST-ZELENA FIRMA

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

Vírusové ochorenia a prípravky ENERGY

ENERGY doplnky výživy a Beauty kozmetika > ZDRAVOTNÝ problém a AKO VYBRAŤ vhodný prípravok ENERGY > Odborné články a skúsenosti zakazníkov > ODBORNÉ články o zdraví a prípravkoch

Na vírusové infekcie s pomocou produktov Energy.

V poslednej dobe sa stále viac diskutuje o mutáciách vírusov spôsobujúcich pľúcne infekcie, ale najmä o vírusoch, ktoré spôsobujú epidémie až pandémie chrípkových ochorení.
Obava je vcelku oprávnená, pretože práve tieto typy vírusov prekonávajú vo viac menej pravidelných intervaloch zmeny vo svojej genetickej informácii a proti takto zmenenému vírusu ešte nedokáže naše telo včas vytvoriť potrebnú ochranu.
Navyše je vzhľadom na veľký pohyb ľudí po celom svete vysoká pravdepodobnosť možnosti zatiahnutia nového kmeňa vírusu.
Tieto infekcie mávajú fatálne následky pre osoby so zníženou imunitou, ľudí so skorším dátumom narodenia, a nebezpečné môžu byť aj pre mladý organizmus detí. Vakcinácia v prípade nového kmeňa vírusu je veľmi riziková. Človek je vysilený tvorbou protilátok indukovaných vakcínou a chýbajú mu sily aj prostriedky, aby sa uchránil pred novým kmeňom víru, proti ktorému vakcína stratila pôsobnosť.
Antivirotiká z lekární teraz v podstate nie sú k dispozícii a tlmenie príznakov pri symptomatickej liečbe (odstraňovanie bolesti, horúčky, uvoľnenie nosa) môže viesť k ešte ťažšiemu priebehu v ďalšom vývoji infekcie.
Jedinou možnosťou je teda zvyšovať odolnosť organizmu voči infekcii, ale aj počas infekcie.
Na to je vždy ideálny prípravok zo skupiny regeneračných prostriedkov.

Z produktov Energy máme k dispozícii takých hneď niekoľko.
Nedajú sa navzájom nahradiť, každý má svoje miesto v určitom štádiu vývoja ochorenia. Treba vedieť ako a v ktorom štádiu choroby môžeme jednotlivé prípravky použiť, preto predkladám nasledujúci prehľad prípravkov využiteľných pri akejkoľvek vírusovej infekcii vrátane chrípkového ochorenia.
Každý si musí vybrať sám podľa nasledujúceho prehľadu.

Pri zníženej imunite odporúčam regeneračný postup s využitím väčšiny týchto prípravkov.

V prvom rade sa musí imunitný systém oslobodiť od záťaže disbiózy v hrubom čreve. Je nutné zmeniť mikroflóru hrubého čreva v prospech užitočných druhov baktérií. Len pri správnej činnosti hrubého čreva je imunitný systém schopný účinne tvoriť protilátky proti pľúcnym infekciám. Zmenu mikroflóry odporúčam každému, kto nemá dobre formovanú stolicu a trpí nepravidelnosťou vo vyprazdňovaní.
Na nastolenie správneho mikrobiálneho prostredia je v ponuke Energy PROBIOSAN, ktorý obsahuje dva druhy užitočných črevných baktérií, aktivovaných extraktom riasy z rodu Chlorella. Ten stimuluje celý imunitný systém, tzn. pôsobí na tvorbu protilátok a na bunkovú imunitu. Odporúčaná dávka Probiosanu je 1 tobolka 1x denne (najlepšie na noc), v prípade ľahšieho postihnutia mikroflóry hrubého čreva je možné užívať 1 tobolku 2x denne po dobu 3 až 7 dní. Len týmto opatrením sa dá znížiť riziko ťažkého priebehu vírusového ochorenia alebo dokonca zabrániť rozvoju infekcie do klinických príznakov.
Probiosan sa dá voľne kombinovať s akýmkoľvek ďalším produktom Energy s výnimkou Drags imunu, ktorý sa však dá použiť počas tohto istého dňa v inú hodinu (najprv Drags imun a minimálne hodinu po tom Probiosan).
Aby sme pri oživovaní mikroflóry hrubého čreva dosiahli lepšie výsledky, Probiosanom je vhodné eliminovať toxíny plesní, prípadne kvasiniek, za pomoci prípravku Cytosan.
Cytosan a Probiosan sa dajú dočasne kombinovať.

Ďalším opatrením pri zvýšení odolnosti nášho tela proti pľúcnym infekciám je použitie koncentrátu VIRONAL.
Vytvára bázu pre tú najzákladnejšiu odolnosť nášho tela, zvyšuje odolnosť pľúc, zlepšuje stav sliznice hrubého čreva. Nedá sa tvrdiť, že by zabránil vzniku ochorenia, ale jeho použitie vždy vedie k oveľa ľahšiemu priebehu choroby – zabraňuje rozvoju takých jej štádií, ktoré ohrozujú život, a to bez ohľadu na druh alebo kmeň vírusu či baktérie.
U niektorých osôb môže mať aj terapeutické účinky, v každom prípade však urýchľuje priebeh choroby a vedie k rýchlejšiemu a kvalitnejšiemu uzdraveniu. Svoje miesto má aj v rekonvalescencii, najmä pri znižovaní postinfekčného kašľa a na regeneráciu sliznice priedušiek.
V rekonvalescencii ho v hojivom účinku aktivizuje DRAGS IMUN, ktorý sa vo všeobecnosti vyznačuje hojivým pôsobením a má nezanedbateľný efekt prírodného antibiotika. Vironal treba brať pred jedlom, Drags imun až po jedle.
Pri niektorých infekciách má Drags imun aj protivírusové účinky. Pri jeho použití ako antibiotika je nutné maximálne dávkovanie (3x denne 10 kvapiek), na rekonvalescenciu je možné zvoliť nižšie dávkovanie (stačia aj 2x denne 2 kvapky).
Drags imun je vo všeobecnosti vhodný všade tam, kde treba vyhojiť sliznicu (sliznica je vnútorná povrchová vrstva tvorená jednovrstvovým alebo viacvrstvovým bunkovým filmom) alebo nejaké kompaktné tkanivo (napr. tkanivo pečene, obličiek, svalovinu, väzivo, atď.).

Ak sa nakazíme infekciou aj napriek všetkým opatreniam, napr. dlhodobým pobytom v malých priestoroch, kde sa nachádza nositeľ víru (v lietadle, autobuse, v čakárňach, atď.), na rad prichádza FLAVOCEL. Pri rozvinutej infekcii, kedy pociťujeme pálenie na priedušnici, v nose alebo nás začínajú bolieť hroty pľúc, môže jeho zvýšené dávkovanie úplne zastaviť ďalší rozvoj infekcie. V tomto období je možné užívať až 5x denne 1 tabletu po dobu 2 až 3 dní, avšak nie dlhšie. Potom môžeme pokračovať v dávkovaní 1 tableta 1x denne po dobu 3 týždňov.
Flavocel je vhodný aj ako prevencia v prípade, že vo vašom jedálnom lístku chýba kvalitné ovocie alebo zelenina. Obsah ľavotočivej podoby vitamínu C zodpovedá za alkalickú reakciu tela, ktorá znemožňuje šírenie vírusovej a bakteriálnej infekcie. Na to, aby sa v tele uchytil vírus alebo baktéria, treba kyslé prostredie v tkanivách a na slizniciach. Flavocel však neupravuje len pH, ale obsiahnutý vitamín C zvyšuje odolnosť slizníc, zlepšuje hojenie po infekcii a obrovskou mierou mu pri tom pomáhajú aj flavonoidy, ktoré sú jeho súčasťou. Flavocel využijete v prevencii, v období rozvoja infekcie aj počas rekonvalescencie.
Spomínanej alkalizácii môže pomôcť aj kúpeľ v BALNEOLE a aplikácia CYTOSANU.

Najnovším produktom Energy je GREPOFIT, určený priamo pre vírusové pľúcne ochorenia. Jeho hlavnou zložkou sú extrakty z jadier grepu doplnené vitamínom C, flavonoidmi a ďalšími látkami, ktoré aktivizujú najmä protivírové účinky.
Grepofit zvyšuje odolnosť slizníc, chráni pred uchytením vírusových častíc, špecificky pôsobí na výkonnosť protilátkovej imunity. Zlepšuje a urýchľuje schopnosť tvoriť protilátky proti prítomným vírom, jeho účinok na bunky sa dá popísať ako omladzujúci. Možno ho odporučiť v dávke 1 až 3 tobolky denne v období vírusovej epidémie. Pri nástupe prvých príznakov ochorenia môžeme dávkovať 1 tobolku po 3 hodinách. V noci sa na ďalšiu dávku nemusíme budiť, pretože v spánku prebiehajú prirodzené obranné mechanizmy, ktoré štartujeme počas dňa regeneračnými prípravkami. Grepofit nie je antibiotikum, preto ho užívame len cez deň. Pri bežnom trojtýždennom užívaní zvyšuje odolnosť proti virózam.

Všetky uvedené regeneračné prostriedky posilňujú obranyschopnosť organizmu, zvyšujú jeho odolnosť. Nemôžu samozrejme zabezpečiť 100% účinok proti vírovej infekcii. Vždy záleží na množstve vírových častíc pri nakazení, na kvalite stravovania a v neposlednom rade aj na stave psychiky človeka – stres vo všeobecnosti znižuje schopnosť tvoriť protilátky.
Každopádne však vymenované produkty podstatne znižujú riziko nakazenia, a ak už infekcia prebieha, urýchľujú priebeh ochorenia a zlepšujú kondíciu pri rekonvalescencii.
Výhodou je, že budujú celkovú odolnosť, ktorá je univerzálnou obranou proti akémukoľvek novému kmeňu víru, napr. chrípky.S touto výbavou regeneračných produktov sa nemusíme báť ani tých najfatálnejších ochorení, ktoré nás podľa prognóz odborníkov môžu ohrozovať už za niekoľko týždňov alebo za niekoľko rokov. (MVDr. Lubomír Chmelář ENERGY)

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky