JASMIN-ZDRAVIE-EKO-DOMACNOST-ZELENA FIRMA

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

V tomto mesiaci DOPORUČUJEME prípravky Energy

Prípravky na JÚN- AUGUST
Leto sa začne a bude sa striedať teplo s ochladením - Stimaral, Cytosan, Gynex, Cytovital, Vitamarín určite pomôžu stabilizovať a harmonizovať vašu vnútornú rovnováhu a v prípade preťaženého a horúčavou ohrozeného cievneho systému užívajte Korolen, Ruticelit ako i Celitin. Renol, Artrin a Skeletin tiež nájdu svoje miesto.
Blíži sa čas dovoleniek a cestovania. Z prípravkov, ktoré Vás pripravia na čas prázdnin a letných dovoleniek sú vhodné Drags immun, Korolen, Probiosan. Ako ochrana pokožky pred letným slnkom napr. DERMATON SPF 6

Bioinformačné krémy dokážu pôsobiť ako na fyzickej, tak aj na psychickej úrovni. Pomocou piatich krémov Pentagramu môžete ovplyvňovať päť energií vo svojom tele, dopĺňať všetkých päť prvkov a stimulovať päť orgánových okruhov.
Pozrite sa na výhody niektorých kombinácií:
Artrin – Ruticelit.
Tieto dva krémy patria k dvom prvkom tohto roka, ohňu a vode. Artrin vám pomôže schladiť sa, načerpať silu, a hodí sa na ošetrenie všetkých úrazov a bolestí. Ruticelit pomôže zvládať výkyvy tepla, podporí srdce a ochráni cievy. Zvlášť vhodná je táto kombinácia v prípade cievnych problémov (popraskané žilky, kŕčové žily a hemoroidy).
Artrin – Cytovital.
Artrin pôsobí proti zápalom, ktoré bude oheň tohto roka podporovaťa uľavuje od bolesti kostí a kĺbov, ktoré bude oheň stravovať. Cytovital ochráni pokožku pred UV žiarením a bude ju dostatočne hydratovať, liečiť jazvy a podporovať rovnomerné opálenie. Táto kombinácia sa skvele hodí na bežné denné používanie.
Protektin – Droserin.
Táto kombinácia sa hodí v prípade alergických kožných prejavov, žihľaviek, vyrážok a ekzémov, spoločne pôsobí aj proti rozvoju plesní, ktorým sa tento rok veľmi darí. Protektin dobre pomáha na uštipnutie hmyzom a tiež chráni bunky pred účinkami UV žiarenia. Je vhodné potierať ním materské znamienka. Droserin je vhodný na zapálenú pokožku a akné, zároveň dokáže ochrániť srdce a cievny systém.
Svoje uplatnenie si nájdu i Bioinformačné šampóny a mydlá ENERGY

Prípravky mesiaca máj
Nastáva veľmi premenlivé obdobie. Prevažujú teplé a slnečné dni, ktoré sa však často striedajú s mrazom a dažďom, objavujú sa prvé búrky. Ide o prechodné obdobie, a prvá voľba preto padá na GYNEX (5-5-5, 2 až 3 týždne), prípravok posilňujúci adaptáciu nášho organizmu na klimatické a psychosociálne zmeny. V čase pred búrkami je možné jednorazovo použiť REGALEN (10 kvapiek 1 až 3 aplikácie).
V máji pokračujeme s ozdravovaním mikroflóry hrubého čreva pomocou PROBIOSANu
. Ľudia s predispozíciou k cievnym problémom preventívne ošetrujú cievy KOROLENom alebo CELITINom, ak to neurobili už v apríli. Z krémov bude vhodný PROTEKTIN aplikovaný na miesta vystavené ostrému jarnému slnku.
Po zime je naša pokožka nedostatočne chránená pigmentom a PROTEKTIN chráni jej zárodočné vrstvy pred najnebezpečnejšou zložkou spektra ultrafialového žiarenia. Odporúča sa používať lokálne, počas celého leta napríklad na materské znamienka a iné pigmentové anomálie pokožky. Na ošetrenie kože po opaľovaní použijeme CYTOVITAL alebo Caralotion.
Zásoby energie vám pomôže aktivovať aj FLAVOCEL, vďaka ktorému môžete účinne predchádzať prípadným infekciám a zamedziť veľmi pravdepodobnému krvácaniu z ďasien.

Produkty mesiaca apríl
Vo všeobecnosti platí odporúčanie ako na marec, podobnosť týchto mesiacov sa odlišuje len priebehom vývoja počasia. V apríli by sme sa už mali začať chystať na teplé dni leta. Preto je dobré v predstihu pripravovať cievny systém. Ideálnym prostriedkom pre ľudí s predispozíciou k cievnym problémom je CELITIN (1-0-1, 3 týždne), v závere apríla odporúčame KOROLEN (5-0-5, 3 týždne). Začína sa obdobie jarných infekcií sprevádzaných únavovým syndrómom alebo depresívnymi stavmi, a na tie je osvedčeným prostriedkom STIMARAL (7-7-0, 14 dní). V tomto období vrcholí záťaž mikroflóry hrubého čreva metabolitmi. Zároveň sa menia vonkajšie klimatické podmienky v prospech nárastu plesní na povrchu a vo vnútri tela, predovšetkým v  hrubom čreve. Na vnútorné použitie poslúži PROBIOSAN, ktorý pomôže optimalizovať prostredie hrubého čreva na vznik správnej mikroflóry. Tento prípravok zvyšuje okrem iného aj všeobecnú imunitu, jednak normalizáciou mikroflóry, ale aj priamym pôsobením extraktu z riasy rodu Chlorella na imunitný systém. Z krémov je možné uvažovať o využití DROSERINu alebo PROTEKTINu.

Produkty mesiaca marec ...
Cytosan a Regalen – jarná kombinácia. Na prechodné obdobie zo zimy do jari je vhodný aj Gynex - pre ženy aj pre mužov (5-0-5, 3 týždne). Vrcholí zaťaženie organizmu metabolitmi, ktoré sa prejavuje aj miernou toxicitou.
Je marec a ako ste sa mohli už mnohokrát dočítať, je to pravý čas na regeneráciu pečene a žlčníka. Naša pečeň je práve tým orgánom, ktorý udržiava naše telo v rovnováhe, udržuje správny pomer medzi jingom a jangom a zodpovedá za množstvo a kvalitu krvi a tvorí funkčne prepojený systém so žlčníkom. Zdravá pečeň pomáha udržať emocionálnu stabilitu, podporuje činnosť žalúdka a sleziny a podporuje kvalitu a výživu šliach, nechtov a očí. Úroveň našej životnej energie a vitality závisí do značnej miery od toho, v akom stave je práve naša pečeň. Dlhotrvajúci chlad a silný vietor spolu s prehreškami v životospráve a predovšetkým pitnom režime pečeň veľmi zaťažujú, a preto by sme sa v marci mali venovať práve im. Riešením môže byť pravidelný jarný pôst a jedenie všetkých malých zelených výhonkov, ktoré práve rašia zo zeme.
BARLEY - mladý zelený jačmeň ... alebo CHLORELLA ...
Cytosan pomôže s celkovou a naozaj hĺbkovou detoxikáciou tela od toxických látok, ťažkých kovov a voľných radikálov, poradí si s plesňami všetkých druhov, ktoré sa s obľubou utešene rozrastajú najmä v hrubom čreve. Veľmi dobré účinky má Cytosan na pohybové ústrojenstvo, kardiovaskulárny systém, kožu a vďaka silymarinu aktívne regeneruje pečeňové tkanivo. Obrazne povedané, Cytosan vám pomôže zbaviť sa všetkého starého, všetkého, čo už nepotrebujete a urobí miesto tomu novému. Výborne mu v tom bude asistovať práve Regalen, ktorý vám pomôže uvedomiť si, čo je pre vás naozaj dôležité a kde ležia vaše hranice. Na úrovni tela podporí trávenie a uľaví všetkým, ktorí trpia pálením záhy a nepríjemnými pocitmi plnosti a nadúvania. Prispieva k čisteniu krvi, výžive a obnove chrupaviek a navyše vám podá pomocnú ruku, keď sa už budete cítiť úplne na dne a na konci svojich fyzických a psychických síl.
Kombinácia Cytosanu a Regalenu vám navyše môže pomôcť zbaviť sa prebytočných tukových zásob. Nezabudnite však v žiadnom prípade veľa piť. Ak zo svojho tela chcete čokoľvek odstrániť, odplavte to. Pri nedostatočnom pitnom režime sa všetky telové tekutiny zahusťujú a všetky prítomné toxické a odpadové látky z tela zle odchádzajú. Ale to už určite viete.

Vo februári sa o slovo hlásia práve obličky, pretože je ohrozená ich podstata, teda schopnosť vylučovať splodiny z tela. Ruka v ruke s tým prichádzajú rôzne ťažkosti ako bolesti kĺbov, najmä kolien, krčné ochorenia či ekzémy, ale aj ďalšie rôzne problémy.
Priznajme si, s takýmto neduhom sa práve v tomto období pohybovať vonku nie je najpríje
mnejšie a je potrebné byť obozretnejší. Veď prevencia je vždy jednoduchšia ako samotná liečba. Kolienko, či kríže, chrbát a kĺby natrieť Artrinom padne vždy vhod, dodajme obličkam energiu - RENOL a február nám prejde "coby dub," a priblížime sa rýchlejšie k jari obohatení o spomienky na pekné mrazivé obdobie.
Chrípka ktorá na nás útočí je vysoko nákazlivé vírusové ochorenie, napádajúce primárne dýchacie ústrojenstvo. Predovšetkým prudký začiatok a vysoké horúčky ju odlišujú od bežných vysoko nákazlivých vírusových ochorení z nachladnutia sprevádzaných nádchou, škriaaním v krku a teplotami do 38°C. Príznaky však zahŕňajú aj iné než dýchacie potiaže a horúčky. Bývajú to napríklad bolesti kĺbov a svalov, nevoľnosť, zimnica, celková slabosť. Prenáša sa kvapôčkovou infekciou - mikroskopickými kvapôčkami z úst a nosa, ktoré sa uvoľňujú pri kašlaní, kýchaní, ale aj pri obyčajnom dýchaní.
DOPORUČUJEME prípravky VIRONAL, DRAGS IMUN a Grepofit.
Taktiež pokračujeme i v užívaní prípravkov z januára.

Január je kritický najmä pre močový mechúr.
Ťažkosti sa môžu opäť prejavovať poruchami psychiky, ale predovšetkým problémami pri močení alebo aj inde v podbrušku.
Ohrozené sú druhotne aj kĺby a uši.

P
reventívne možno odporučiť predovšetkým Renol, ktorý doplníme osvedčeným Artrinom, najmä pri bolestiach.
Zimné obdobie dokážu veľmi spríjemniť kúpele s Balneolom
.

December prichádza v znamení chladu, vetru a vlhka, teda činiteľov, ktoré dokážu spôsobiť dosť nepríjemných ťažkostí. Za klasické ochorenie týchto energií je považovaný reumatizmus.
Prejaví sa  záťaž na  pečeň, žlčník, oči, nechty. Menovať musíme hlasivky - profesionální hovorcovia by sa mali dôkladne starať o svoj hlas, pozor by si mali dať športovci - možné ruptúry šliach sú aktuálne aj v tomto roku. S takouto záťažou sa spájajú ťažké migrény, o to protivnejšie je, že so záťažou na slezinu sa bolesti hlavy môžu prepojiť s naozaj nepríjemnými dlhodobými problémami.
Prípravky Energy: RegalenKorolenGynex. Opatrne s Renolom, s tým radšej počkáme na neskoršie mesiace. Určite sa hodí Ruticelit. Cievy, ale aj šľachy a svaly nám za neho budú vďačné pre rýchle prehriatie. Pri celkovej únave ho použijeme aj na chrapot, a ak bude hlas unavený len rozprávaním, výraznejšie pomôže Protektin. Na psychiku by som zobrala najťažší kaliber - Korolen zároveň s CELITINOM, ale ani Vitamarin nesklame. A nezabudnite na heslo roka - kúpele. Biotermal oživí vodu a voda oživí nás. Pred nástupom chrípky, je vhodné posiľňovať svoju imunitu prípravkami Energy. Občasný kúpeľ v BALNEOLE tiež posilní Vašu imunitu ...

December ohrozuje najmä hrubé črevo. Záťažou preň je nielen nastupujúca zima, ale aj nadchádzajúce sviatky spojené s nestriedmou životosprávou. Okrem toho hrubé črevo výrazne ovplyvňuje stav pankreasu a ťažkosti s oboma orgánmi sa môžu prejaviť aj zhoršeným stavom psychiky. Okrem toho, že by sme mali venovať pozornosť prevencii pomocou úpravy stravy, odporúčame užívať Vironal, ktorý práve v tomto čase prospeje slizniciam a stavu pokožky. Významným pomocníkom môže byť okrem Droserinu aj Cytosan.

Produkty mesiaca november.
November patrí k najrizikovejším mesiacom v roku. V tele sa opäť strieda výkonnosť protilátkovej a bunkovej imunity. V tomto čase sa najviac rozširujú infekcie, vrátane plesňových, a preto treba predovšetkým normalizovať mikroflóru hrubého čreva, čo zaistí Probiosan (1-0-1, 1 týždeň), a dopĺňať hladinu mikroprvkov na aktivovanie všetkých enzymatických systémov. To spoľahlivo dokáže Fytomineral (7-7-7, do 2 dcl vody po 3 týždne). Pokračujeme v aplikácii KingKongu a prípadne aj Renolu (5-0-5, 3 týždne). Podľa situácie pri šírení ochorenia dýchacích ciest môžeme odolnosti pľúc určite pomôcť Vironalom (7-7-7, 1 týždeň), prípadne Grepofitom (1-1-1, 1 týždeň). Svoje miesto v prevencii nájde najmä v tomto období aj Drags imun ( 5-5-5 do vody, 1 týždeň). Z krémov opäť odporúčame Artrin, môžeme aplikovať aj Droserin, najmä na oblasť pŕs. S problémami kĺbov môže pomôcť aj Protektin. Pred nástupom chrípky, je vhodné i naďalej posiľňovať svoju imunitu vyšeie uvedenými prípravkami. Nápomocný môže byť i IMUNOSAN. Opäť pripomíname, že uvedené odporúčania sú orientačné a platia pre zdravých ľudí. Výber produktov treba prispôsobiť momentálnej situácii a individuálnej potrebe.

Produkty mesiaca október
Ohrozeným orgánom mesiaca október môže byť najmä žalúdok, preto je nanajvýš vhodné pokračovať v aplikácii Gynexu. Neprihliadať na ťažkosti by totiž mohlo mať aj nepríjemné následky. Vzhľadom na to, že príčina problémov sa často týka psychiky, vhodný bude aj Stimaral. Na posilnenie imunity pred nadchádzajúcim obdobím určite pomôžu King Kong (5-0-5, 3 týždne) a Vitamarin (0-0-1, 3 týždne).Koniec októbra býva obyčajne rizikový pre nástup vírusových ochorení horných dýchacích ciest. Preto by sme mali mať v zálohe Grepofit, ktorý špecificky posilňuje odolnosť práve proti týmto ochoreniam (1-0-1, 1 až 2 týždne). Z krémov sa určite hodí Artrin na reumatické ťažkosti, na bolesti kĺbov a úľavu po námahe. Unaveným nohám pomôže Ruticelit.

Produkty mesiaca september

Ak hovoríme o zdraví, nadchádzajúce obdobie, teda september, vždy poznamenáva začiatok školského roka. Deti nastupujú do školských zariadení, študenti vyšších stupňov sa schádzajú z celej republiky a prinášajú so sebou infekcie z rôznych kútov. Je vhodné myslieť na to už pred začiatkom školy a čo najviac posilňovať imunitný systém. V každom prípade sa už teraz preventívne hodí Vironal
(7-7-7, 1 týždeň), a určite ešte viac Stimaral (9-9-0, 1 až 2 týždne). V poradí druhý spomenutý produkt navyše pomáha zlepšiť koncentráciu, ľahšie sa učiť a ukladať vedomosti do pamäti.
V septembri máme poslednú príležitosť normalizovať cievny systém pomocou Korolenu (5-5-5, minimálne 14 dní) alebo Celitinu (1-0-1, 3 týždne). Koncom mesiaca, keď nastáva prechod ročného obdobia, sa určite osvedčí Gynex na zlepšenie adaptability (5-0-5, 3 týždne), z krémov využijeme Cytovital. Hodia sa aj výrobky z kozmetiky Energy zameranej na starostlivosť, ale napríklad aj Droserin, ktorý je vhodný najmä ako podkladový krém pre ostatné kozmetické prípravky.
Pred nástupom jesennej chrípky, je vhodné posiľňovať svoju imunitu nižšie uvedenými prípravkami ENERGY.
Najjednoduchšou formou ako naštartovať imunitu, je aj kombinácia troch prípravkov:
VIRONAL
- základný pilier, (ovplyvňuje predovšetkým dráhu pľúc) prípravkov posilňujúcich náš organizmus, účinkuje aj sám, ale najrýchlejší efekt má, ak sa podporí:
DRAGS IMUNom
- výrobok má silné antibakteriálne, antimikrobiálne, antivírové, protiplesňové, antioxidačné a hemostatické vlastnosti
GREPOFIT
- svojím zložením je unikátom, pretože má skvelé účinky pri vírusových a bakteriálnych infektoch ( chrípka, angína .. atď.)
Každý s prípravkov funguje aj samostatne, spolu však vytvárajú synergetický efekt podpory organizmu. Obrazne povedané, naša imunita dostáva podporu z viacerých strán. Je možné brať ich súbežne aj s antibiotikami.

Pre toto leto bude Drags Imun základom. Ochráni ho, aby nám vonkajšie vplyvy nespôsobili fyzické problémy. Bude eliminovať nepriaznivé účinky slnka a tepla na organizmus. Priaznivo bude posilovať a udržovať čistotu dráhy pľúc a hrubého čreva. Drags Imun bude pripravený na všetky akútne hnačkové ochorenia infekčného pôvodu aj ako prevencia a účinná pomoc pri rade ďalších infekcií. Vo väčšej miere sa uplatní pri zápaloch hrdla, na hlasivkách, zápale priedušiek. Medzi ďalšie problémy patria zápaly močových ciest a kvasinkové infekcie pohlavného ústrojenstva. Taktiež pri nich je Drags Imun nenahraditeľný.

Do našej výbavy na cestách právom patrí určite aj Grepofit sprej, ktorý môže účinne zasiahnuť už pri prvých príznakoch ochorenia: bolesti v krku, pocite sucha, škriabaní alebo dráždení pri kašli. Je vhodný tiež pri oparoch, aftoch, odreninách a drobných poraneniach. Má dezinfekčné účinky, je možné ho použiť v akomkoľvek prostredí s vyšším rizikom infekcie (verejné priestory, dopravné prostriedky). Grepofit sprej v praktickom balení v tvare pera sa ľahko vojde do každej dámskej kabelky, pánskej náprsnej tašky či cestovnej tašky.
Fin Candimis / Candimin na infekcie, pliesne, vírusy, candidy i parazity. Silný oregánový olej s protipliesňovými účinkami si poradí s plesňami aj parazitmi počas ciest do zahraničia, kedy pomáha ochraňovať pred napadnutím škodlivými črevnými baktériami, priaznivo pôsobí pri tráviacích ťažkostiach, pri infekčných hnačkách aj zápche. Obsahuje olej z oregana, ktorého hlavnou zložkou je éterický olejček obsahujúci veľmi hodnotný Carvacrol. Oregáno (Origanum vulgare) pôsobí ako prírodný antioxidant, odporúča sa pri premnožení kvasiniek a plesní, ktoré sa môžu objaviť napríklad po opakovanom podávaní antibiotík. Pomôže upokojiť tráviaci trakt, žalúdočné a žlčníkové ťažkosti, odporúča sa pri kožných problémoch, je užitočný pri respiračných ťažkostiach, nápomocný pri hnačke, zápche či postihnutí parazitmi. Oregánový olej je užitočný pre udržanie dobrého stavu čriev a pre dobré trávenie. Odporúča sa tiež u pliesní, ktoré sa neobjavujú len na povrchu tela, ale napádajú aj telesné orgány (napr. po opakovanom podávaní antibiotík, ktoré ničia dobré aj zlé črevné baktérie - výsledkom môže byť premnoženie kvasiniek a plesní).

Všetky naše zvýšené aktivity v tomto období
sa samozrejme odraža v záťaží na náš organizmus a unáhlená rýchlosť sa môže podpísať na stave našich obličiek. Keď ich neustrážime, výsledkom bude júlová angína. A kto iný by sa mal o obličky postarať, ak nie RENOL? Slnečné dni by nám nemali dovoliť upadnúť do depresie, a tak náš organizmus bude môcť využiť naozaj všetko, čo RENOL ponúka.
Ak hovoríme o RENOLe, mali by sme jedným dychom menovať aj ARTRIN - jeho pôsobenie na kosti a boľavé miesta dobre poznáme. A kosti sa z dlhodobej záťaže naozaj veľmi netešia. Navyše nás čaká dovolenka, na ktorej sa určite nechceme zaoberať kosťami. Ak s nimi dlhodobo bojujeme, možno by sme si u nich "šplhli" Skeletinom.
Aktivita na dovolenke ráta aj s perfektnou prácou našich žíl. Vzhľadom na záťaž na cievy v letných mesiacoch, a v tomto roku zvlášť, nie je od veci preventívna kúra KOROLENom a RUTICELITom.

Prípravky spĺňajú platnú potravinársku legislatívu SR a EÚ. Tieto výrobky schválené ako výživové doplnky. Nie to lieky, nemožno ich zamieňať za predpísané lieky. Nie sú určené na používanie ako náhrada pestrej stravy.
Uchovávajte do 25 ° C, mimo dosahu detí. Neprekračujte denné dávkovanie. DÁVKOVANIE u jednotlivých výživových doplnkov je určené pre dospelých. Pre deti od 3 rokov (príp. od 6 či 10 rokov) je spravidla odporúčaná polovičná dávka.

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky