JASMIN-ZDRAVIE-EKO-DOMACNOST-ZELENA FIRMA

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

Odborné články z ENERGY

ENERGY doplnky výživy a Beauty kozmetika > ZDRAVOTNÝ problém a AKO VYBRAŤ vhodný prípravok ENERGY > Odborné články a skúsenosti zakazníkov > ODBORNÉ články o zdraví a prípravkoch
energy regeneracne pripravky by jasmin.sk

Tieto prípravky schválené ako výživové doplnky. Nie to lieky, nemožno ich zamieňať za predpísané lieky.
Prípravky spĺňajú platnú potravinársku legislatívu SR a EÚ. Nie sú určené na používanie ako náhrada pestrej stravy.
Uchovávajte do 25 ° C, mimo dosahu detí. Neprekračujte denné dávkovanie. DÁVKOVANIE u jednotlivých výživových doplnkov je určené pre dospelých. Pre deti od 3 rokov (príp. od 6 či 10 rokov) je spravidla odporúčaná polovičná dávka.
Rady publikované na naších stránkach nepredstavujú inštrukcie a pokyny pre samoliečenie, nenahradzujú lekárske vyšetrenia a výkony a nie sú mienené, ako návod pre alternatívnu liečbu. Akákoľvek aplikácia týchto rád je vecou úvahy čitateľa a deje sa tak na  jeho zodpovednosť; predpoklada sa, že čitateľ svoj postup konzultoval s ošetrujúcim lekárom.

Otázky:

Môže detoxikačné prostriedky užívať aj dojčiaca matka?

Otázka na tému “užívanie produktov Energy v čase dojčenia” je pomerne častá. Preto sme sa s ňou obrátili na odborníčku v pediatrii a predsedníčku Odbornej rady Energy, MUDr. Mariu Butkovičovú.

“Dojčiaca matka môže užívať prípravky Pentagramu©, nie však na detoxikáciu, pretože toxíny sa dostávajú do materského mlieka. Fytomineral by mala užívať každá matka, Gynex dokonca podporuje tvorbu mlieka. Grepofit a Drags imun by však tvorbu mlieka mohli zastaviť.
Zo svojej praxe poznám prípad, keď mladá žena kojila syna dva roky. Keď malo dieťa viac ako šesť mesiacov, začali matke veľmi vypadávať vlasy. Dôvodom bol úbytok minerálov, ktoré kojenec potreboval; rástol a jeho kosti silneli, takže si minerály bral na úkor matky. Tá sa rozhodla užívať Renol a Fytomineral v prvých mesiacoch sa nedialo nič, po ďalšom narástli malému vlásky, vyliezli mu dva zúbky a po treťom mesiaci prestali matke vypadávať vlasy. Prípravky Energy sa neužívajú namiesto liekov. Osobne ich považujem za bioharmonizátory alebo biostimulátory. Na rozdiel od liekov nevyvolávajú v organizme žiadnu chemickú ani biochemickú reakciu, organizmus stimulujú iba na úpravu funkcií. U detí do 3 rokov a dojčiacich žien je vždy dobré položiť si otázku, či sa prípadné zdravotné problémy dajú riešiť aj inak než klasickými liekmi. Ak si teda môžeme vybrať medzi chemickými prípravkami alebo prípravkami Energy, potom si vždy radšej zvolíme možnosť druhú, prírodnú.”

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky