ZDRAVIE-HYGIENA-EKOLOGIA

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

LAPACHO čaj

PONUKA > ZDRAVIE a regenerácia > BYLINNÉ ČAJE ENERGY
caj lapacho

Lapacho / Nápoj Inkov ENERGY čaj pri vonkajších a vnútorných zápaloch. Čaj z vnútornej kôry stromu Tabebuia serratifolia pochádzajúceho z amazonských oblastí Južnej Ameriky. Nazýva sa aj nápojom Inkov. Indiáni používali lapacho ako prostriedok, ktorý blahodárne pôsobí pri vonkajších a vnútorných zápaloch. Tabebuia serratifolia. V tropických dažďových pralesoch Strednej Ameriky rastie vysoký strom s hladkou kôrou a rúrkovitými kvetmi, ktorého liečebné účinky miestne domorodé kmene poznajú už stáročia. Indiáni ho nazývajú slovom, ktoré sa dá preložiť ako „mať moc a silu“.
Moderná história lapacha sa datuje od roku 1884, kedy bola izolovaná jeho najdôležitejšia obsahová látka a neskôr sa testovali účinky na liečbu rôznych foriem rakoviny. Úspešnosť liečby bola natoľko zarážajúca, že brazílska vláda uvalila informačné embargo na výsledky všetkých klinických výskumov, ktoré sa lapacha týkali. Toto embargo bolo porušené až v roku 1981. Od tej chvíle záujem o túto rastlinu vo svete veľmi prudko stúpa.
Pôvod: stredné Peru, provincia Coronel Portillo
Časť rastliny: kôra kmeňa

LAPACHO / čaj Inkov od ENERGY

Kontraindikácie:
Neužívať v tehotenstve, pri nízkom tlaku, srdcovej nedostatočnosti, hnačkových a horúčkových ochoreniach. Nevhodné pre deti do 3 rokov.

Lapacho je schválený ako výživový doplnok. Nie je to liek, nemožno ho zamieňať za predpísané lieky.
Hmotnosť: 105gr     

Cena: 7,50 EUR

LAPACHO čaj 105gr ENERGY
LAPACHO čaj 105gr ENERGY
čaj z vnútornej kôry stromu Tabebuia Serratifolia
7,50 € Vložiť
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky