JASMIN-ZDRAVIE-EKO-DOMACNOST-ZELENA FIRMA

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

Kúpele ENERGY

ENERGY doplnky výživy a Beauty kozmetika > ZDRAVOTNÝ problém a AKO VYBRAŤ vhodný prípravok ENERGY > Odborné články a skúsenosti zakazníkov > ODBORNÉ články o zdraví a prípravkoch

Liečebný potenciál Humátov

Kto z nás by nepoznal únavu po celodennom zhone a práci?
Občas dosahuje také rozmery, že sa nedá zahnať ani spánkom.
Komu z času na čas nenapadne, aké dobré by boli liečebné kúpele nablízku, kde by sa dal využiť regeneračný potenciál liečivej vody?
Práve preto sa už dlhé desaťročia vyrábajú rôzne koncentráty solí liečivých prameňov - aby aspoň trochu priblížili ich účinok aj pre tých, ktorí z akýchkoľvek príčin nemajú možnosť využiť ich regeneračnú silu na mieste zdroja.

Prečo práve Kúpeľ?
Ľudstvo pozná liečivé účinky rašelinových a bahenných kúpeľov už veľmi dávno. Veľkú úľavu v nich našli tisícky chorých ľudí, najmä s ochoreniami pohybového ústrojenstva. Avšak iste uznáte, že použiť také množstvo rašeliny či bahna, ktoré by postačilo na kúpeľ čo len jednej osoby, je nielen neekonomické, ale aj veľmi nepraktické. Snaha uzavrieť obrovský liečebný potenciál rašeliny, resp. jeho účinnej substancie, humátov, viedla k výrobe superkoncentrátu humátov. Sú určené na perorálne užívanie (Cytosan) a vonkajšie použitie formou kúpeľa (Balneol). Voda je so svojimi zaujímavými vlastnosťami schopná prijať najrôznejšie informácie, a to prostredníctvom nielen chemických zmien, ale vďaka svojej tzv. clusterovej štruktúre aj zmeny energetické. Clusterovú štruktúru vytvárajú vo vode jej vlastné molekuly, ktoré fungujú ako “dipól” a vzájomným priťahovaním a uvoľnením elektrónov umožňujú vznik fotónu elektromagnetického žiarenia. Samozrejme, nie je to žiarenie takej sily, ktorú poznáme z mobilných telefónov, televízneho prijímača či z mikrovlnnej rúry, ale také, ktoré vzniká aj v našom tele a vytvára tzv. biopole. Je to možné práve preto, lebo cca 70 % nášho tela tvorí voda a spomenutú clusterovú štruktúru “v nás” dotvárajú zlúčeniny bielkovinovej povahy, poskytujúc tým špecifické “vlnenie”, teda vibrácie podľa štruktúry jednotlivých tkanív a orgánov. Dá sa povedať, že je to časť našej celkovej energie.

Ako obnoviť energiu?
Únava a strata energie sa samozrejme dajú nahradiť aj stravou či pohybom, ale aj obnoviť prostriedkami, ktoré zvyšujú aktivitu vody tým sú nepochybne humátové látky. Svojou obrovskou molekulou s početnými -OH skupinami vyvolajú aktiváciu molekúl vody kúpeľa, (ak ich užijeme vnútorne, aj bielkovín), čím sa voda stane bohatou na energiu, ktorú tak veľmi potrebujeme. Aktiváciou sa zvýši aj reabsorbčný efekt ostatných regenerujúcich látok v koncentráte - ľahšie prenikajú pokožkou.Zvýšením energetických pochodov v našom tele sa ľahšie dostanú von cez pokožku aj odpadové látky metabolizmu. Takto dosiahneme viac účinkov súčasne - získame energiu a zbavíme sa zbytočných, zaťažujúcich odpadov. Zvýši sa prekrvenie v tkanivách a orgánoch, zvýši sa ich zásobenie kyslíkom, ľahšie prebiehajú antioxidačné procesy, ktoré sú základom zachovania zdravia buniek.

Výhody kúpeľov v Balneole.
Výhodou Balneolu je možnosť jeho kombinovania s krémami Energy. Aktivovaná voda zintenzívni prienik ich účinných bylinkových substancií cez pokožku, rovnako ako ich účinok. Výsledkom toho môže byť vysoko špecifický regeneračný kúpeľ pri rôznych poruchách zdravotného stavu. Vyskúšala som prakticky všetky možné kombinácie a získala som samé pozitívne skúsenosti.
Z hľadiska regenerácie energie je azda najideálnejšie pridať Ruticelit do kúpeľa s Balneolom. Pomôže pri poruchách prekrvenia končatín, ale aj na zvýšenie odolnosti. Droserin pomohol zdolať chrípkové ochorenie za rekordne krátky čas - po dvoch kúpeľoch počas dvoch za sebou idúcich dní sa vírusy rozhodli opustiť posilnený organizmus, a teda pre ne nevhodný terén.
Toľko skloňované plesňové ochorenie pokožky priam volá po kombinácii Balneol a Cytovital, boľavé kĺby zasa po Artrine. Alergické exantémy výborne reagujú na Protektin veď to už poznáte.
Praktická orientácia vo využití krémov s Balneolom je veľmi ľahká - stačí si prečítať informačný leták alebo sa riadiť intuíciou a zistíme, ktorý krém je v danej chvíli pre náš organizmus najžiadanejší.
A koľko krému pridáme?
Postačí zhruba vo veľkosti hrášku do vane naplnenej vodou - veď aj krémy sú superkoncentrované.Lahodný pocit uvoľnenosti, obnovenej energie, posilnenie všeobecnej odolnosti, teda všetko to, čo potrebujeme najmä v jesennom a zimnom období, dosiahneme kvapkami koncentrovanej sily prírody, ktorá je najúčinnejšou liečivou silou vôbec.
MUDr. G.B

Bude vás zaujímať
Balneol je nepenivá a vysoko koncentrovaná kúpeľová prísada. Obsahuje výťažky z grepu, tuje, jalovca, gáfrovníka, litsey a styraxu. Harmonizuje dráhu močového mechúra, ľadvín, sleziny, troch žiaričov, jinovú pojivovú, hrubého čreva, spojnicu tenkého čreva a ďalšie.
110 ml Balneolu zodpovedá 400 ml inej bežnej kúpeli.

Kúpele - prípravky

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky