ZDRAVIE-HYGIENA-EKOLOGIA

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

DRAGS IMUN mydlo

PONUKA > ZDRAVIE a regenerácia > ENERGY bylinné mydlá
drags imun

DRAGS IMUN mydlo ENERGY urýchľuje regeneráciu, hojenie a obnovu kože. Je prírodné glycerínové mydlo ENERGY obsahujúce živicu zo stromu Croton lechleri nazývanou Sangre de Drago ("dračia krv"). Energetické pôsobenie mydla Drags Imun podľa princípov TČM.
Mydlo Drags Imun ovplyvňuje predovšetkým energetické dráhy sleziny, žalúdku, troch žiaričov, tenkého a hrubého čreva. Hlavnou účinnou látkou mydla Drags Imun je priskyrica zo stromu Croton lechleri. Rastlina pochádza z oblasti Latinskej Ameriky, kde má svoje pevné miesto v tradičnej medicíne. Dorastá do výšky 10-20 m a aj napriek svojej značnej výške nebýva kmeň stromu obvykle hrubší ako 30 cm. Jednotlivé druhy stromu Croton spp. dávajú svetu tmavo rubínovo sfarbenú priskyricu, ktorej pevnosť spôsobujú obsiahnuté saponíny.
Európe bola dračia krv "predstavená" prvýkrát okolo roku 1600 španielskym jezuitom, kronikárom a prírodovedcom, otcom Barnabé Cobou, ktorý zdôraznil jej využitie predovšetkým medzi domorodými kmeňmi Mexika, Kolumbie, Ekvádoru a Peru.
Croton lechleri patrí vďaka svojím účinkom k jednej z najpreskúmanejších rastlín pochádzajúcich z Južnej Ameriky. Už od šesťdesiatyh rokov 20. storočia prebiehajú výskumy po celom svete a preukázané vlastnosti potvrdila celá rada vedeckých štúdií. Vo fytoterapii sa používa kôra, listy, vetvičky a hlavne priskyrica, ktorá sa zo stromu získava šte pred východom slnka. Obsahuje veľké množstvo antioxidantov, ďalej alkaloid taspi, tanin a ďalšie látky, ktoré zodpovedajú za ich výnimočné protizápalové a hojivé účinky.

Účinky živice Sangre de Drago v mydle Drags Imun

Dračia krv má silné antibakteriálne, antivírové, antimykotické, antioxidačné a hemostatické vlastnosti. Pri vonkajšom užití zastavuje krvácanie a je teda vhodná na ošetrenie povrchových rán a na kožnéh defekty (od drobných rán až po bercové vredy), má sťahujúce (adstringentné) účinky, uľavuje pri hemoroidoch. Vykazuje epitalizačné účinky a urýchľuje tak hojenie rán, kože i slizníc.

Hmotnosť: 100 gr    

Cena: 6,10 €

DRAGS IMUN mydlo ENERGY
plesňové ochorenia pokožky,lézie vírového pôvodu,bradavice a zápaly kože
6,10 € Vložiť
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky