ZDRAVIE-HYGIENA-EKOLOGIA

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

CHANCA PIEDRA čaj

PONUKA > ZDRAVIE a regenerácia > BYLINNÉ ČAJE ENERGY
chanca piedra jasmin

Chanca piedra (Phyllanthus nirruri) / Lomikameň čaj ENERGY ťažkosti so žlčovými a obličkovými kameňmi.
Chanca piedra sa vyskytuje v dažďových pralesoch tropických oblastí oboch pologulí. Jeho pôvodný názov chanca piedra sa dá najlepšie preložiť ako „lomikameň“ a domorodí obyvatelia ho využívali ako prostriedok pri ťažkostiach so žlčovými a obličkovými kameňmi.
Obsahuje vysoké množstvo alkaloidov uvoľňujúcich hladkú svalovinu špecifickú pre močový a žlčový trakt, čo pomáha pri prirodzenom vypudení kamienkov a regenerácii. Pomáha pri poruchách tráviaceho traktu, hnačke, zápche alebo nadúvaní.
Phyllanthus niruri
Túto nenápadnú, drobnú bylinu nazývajú pôvodní obyvatelia Amazónie „lámač kameňov“. Už dlhé generácie ho používajú na všetky ťažkosti urologického charakteru. Chanca piedra rastie prirodzene nielen v oblasti Strednej Ameriky, ale aj v Indii a krajinách juhovýchodnej Ázie. Tu sa stal významnou liečivou rastlinou tradičnej ájurvédskej medicíny. Zvláštnu pozornosť si získal v roku 1988, kedy bolo v renomovanom lekárskom časopise publikované zistenie, že užívanie chanca piedry významne znižuje aktivitu vírusu spôsobujúceho infekčnú žltačku typu B, a tak znižuje riziko trvalého poškodenia tkaniva pečene.

Pôvod: stredné Peru, provincia Coronel Portillo
Časť rastliny: vňať
Kontraindikácie:
Nie je určené pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy
Chanca piedra je schválený ako výživový doplnok. Nie je to liek, nemožno ho zamieňať za predpísané lieky.

Hmotnosť: 105gr       

Cena: 5,80 EUR

CHANCA PIEDRA čaj 105gr ENERGY
CHANCA PIEDRA čaj 105gr ENERGY
Phyllantus Niruri čaj na pečeň a žlčník
5,80 € Vložiť
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky