JASMIN-ZDRAVIE-EKO-DOMACNOST-ZELENA FIRMA

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

Rady a pokyny ako podavať prípravky ENERGY zvieratám

ENERGY doplnky výživy a Beauty kozmetika > ENERGY pre domáce ZVIERATKA

UPOZORNENIE.
V žiadnom prípade sa koncentráty nesmú podávať kotným samiciam. Mohol by sa poškodiť plod, a síce tak, že bude uprednostnený vývoj orgánov, charakteristických pre koncentrát, pred orgánmi, ktoré sa práve vyvíjajú u plodu. Dajú sa použiť len na akútne stavy, a to po dobu maximálne 3 dní. Počas tejto doby sa prakticky nedá do vývoja plodu zasiahnuť.

Ako podávať prípravky ENERGYVET zvieratám?

Kvapky sa dajú podávať kvapkadlom priamo do tlamy.
Podáva sa pomerne malé množstvo, takže napríklad u mačky je možné nakvapkať na tlapku a mačka si to pri čistení olíže. U väčších zvierat je možné nabrať tekutinu do injekčnej striekačky bez ihly (dá sa kúpiť v každej lekárni alebo zdravotníckych potrebách) a vstreknúť potrebné množstvo prípravku medzi zuby do tlamy zvieraťa.
Ak je zviera priveľmi agresívne, odporúča sa nakvapkať prípravok na maškrtu alebo ho ukryť do maškrty.
Zvieratá sú inteligentnejšie, než si chceme pripustiť, a preverujú aj maškrtu. Preto je dobré podať najprv maškrtu bez prípravku a až potom maškrtu "ošetrenú".
Väčšina zvierat si však veľmi dobre privykne na používaný prípravok Energy a niekedy ho dokonca samé vyžadujú.

Fytovet sa vždy podáva do napájacej vody. V takom prípade je nevyhnutné podávať minimálne množstvo vody, aby sa spotrebovala potrebná dávka Fytovetu, a až potom podávame vodu ad libitum (podľa želania).

Želatínové tobolky možno aplikovať zvieraťu rovnakým spôsobom, ako sa podávajú bežné tablety.
Vložíme ich čo najďalej do tlamy a pohmatom krku kontrolujeme, či ich zviera prehltlo. Aby sa lepšie kĺzali, je vhodné namočiť ich na chvíľu do vody. Šetrnejším a výhodnejším spôsobom je opäť ukryť kapsulu do maškrty.
Tu sa odporúča podať maškrtu bez kapsuly a hneď nato maškrtu s ukrytou kapsulou.
Zviera však nesmie vidieť, že ukrývate kapsulu do maškrty. Nepodceňujte ho! V prípade malých zvierat nie je možné podávať celé kapsuly. Preto je dobré na chvíľu zmäkčiť želatínovú kapsulu vo vode, nožom odrezať špičku alebo špendlíkom urobiť dierku, a prstami vytlačiť potrebné množstvo do krmiva alebo na maškrtu.

V prípade prípravku Cytovet sa môže kapsula rozobrať a prášok vysypať do vody. Potom sa dá podávať v napájacej vode. Jednu celú kapsulu Cytovetu raz denne môžeme podať aj zvieraťu s hmotnosťou pod 1 kg. Limitujúca je len schopnosť zvieraťa prehltnúť kapsulu.

Samostatnou kapitolou je prípravok Imunovet. Má silné zvieravé účinky a zvieratám môže prinášať problémy s nevhodnou chuťou. Vhodné je vytvorenie sirupu, ktorý sa nedá urobiť priamo vo výrobe, pretože Imunovet má dobré účinky na hojenie vonkajších rán a v podobe sirupu by takéto využitie nebolo možné. Z cukru a vody (1:1) stačí vytvoriť hustý sirup a do neho nakvapkať potrebné množstvo Imunovetu. Na 1 ml sirupu pridáme 2 kvapky Imunovetu. Podľa veľkosti zvieraťa podávame v ml (injekčnou striekačkou bez ihly do tlamy) alebo po kvapkách. Lepšie je pripraviť sirup čerstvý alebo prevariť a ponechať ho v uzatvorenom pohári na opakované používanie. Kvapky možno nakvapkať zvieraťu priamo na jazyk. Ak sa bude vzpierať, namiešajte kvapky so sirupom (1 diel vody, 1,5 dielu cukru, rozpúšťanie môžete urýchliť povarením). Na 1ml vychladeného sirupu pridajte 3 - 5 kvapiek koncentrátu nasajte do striekačky a vpravte zvierať do tlamy cez medzeru medzi zubmi a špičákmi. Čím menšie zviera, tým rýchlejší metabolizmus, takže bez ohľadu na veľkosť zvierata môžete používať 3 až 5 kvapiek na jednú dávku. V absolútnej väčšine prípadov si zvieratá na tento spôsob podávania zvyknú.
Korytnačkam a bylinožravcom sa dá koncentrát nakvapkať do prirodzenej potravy.
Fytomineral sa dá podávať i v pitnej vode. Ak ide o želatinové tobolky a tablety, dajú sa zabaliť do maškrty.

Prípravky Energyvet pre vaše domáce zvieratko

UPOZORNENIE:
Zloženie a najmä použitie veterinárnych prípravkov z rady ENERGYvet je takmer totožné so zložením a použivaním bioinformačných regeneračných prípravkov ENERGY.

Preto sú prípravky ENERGYvet postupne dopredavané, ich predaj je nahradený bežnými prípravkami ENERGY.


Ako alternatívu k veterinárnym prípravkom EnergyVet možno použiť i ďaľšie prípravky ENERGY:


Najčastejšie používané prípravky ENERGY u zvierat:

CYTOSAN - všeobecné použitie, hodí sa najmä u starších zvierat, pri zažívacích problémoch, ktoré sprevádzajú hnačky, u ťažkých stavov s podozrením na nádorové stavy, pri intoxikácii z krmiva, u všetkých onkologických procesov, kde spomaľuje rast nádorov a bráni vytváraniu metastáz.
REGALEN - všeobecne u zažívacích ťažkostí, ktoré sprevádza vracanie a hnačky, pri precitlivosti na bolesť (bolestivá srsť), začínajúcom šedom zákale šošovky, ekzémoch, suchej a nekvalitnej srsti, zápachu z tlamy.
RENOL - u všetkých starých zvierat, užíva sa na bolesti kĺbov a chrbtice, predčasné šedivenie srsti, opuchy, časté otitídy, zelený zákal oka, angíne, chronických ochoreniach maternice, močových kameňoch.
STIMARAL - hyperaktívnosť, virózy neskorého zimného a jarného obdobia, nervozita, fóbia zo strielania, tiky a trasy svaloviny, celkové upokojenie.
KING KONG - bakteriálna infekcia, svalové problémy, srdcová slabosť, následky fyzického vyčerpania, nepravidelnosti a problémy reprodukčných funkcií, urýchlenie hojenia rán a pomliaždenín.
FYTOMINERÁL - bezpečný zdroj minerálov vhodný ako dodatok do vody pre plazy a vtáky, u cicavcov na zlepšenie kvality srsti a kože, podporný prostriedok na rekonvalenseciu po chirurgických zákrokoch a ťažkých infekciách
GYNEX - u obéznych zvierat s hormonálnými poruchami, epileptické stavy u samíc, pseudogravidita, tendencia k nádorovým stavom, vhodné pre retriéverov, buldočky a všeobecné plemená lymfatického typu.
KOROLEN - srdcové problémy (v mnohých prípadoch je vhodnejší GYNEX), epilepsia u samcov, nádorové stavy, pre drobných papagájov a spevavé vtáky chované v malých klietkach a občas púšťané na prelet po byte (napr.andulka), cievné problémy.
VIRONAL - infekcia dýchacích ciest, mokvajúce alebo hnisavé vyrážky, bradavice. Psy a morčatá majú dosť často rovnaké infekcie ako človek. Pri podozrení na nákazu kombinovať Vironal s DRAGS IMUNOM, alebo v prípade psinky aj s Oscillociccinum.
DRAGS IMUN - u všetkých infekčných stavov, po operáciách, na zrýchlenie hojenia rán, v prípade krvácania aj u onkologických stavov
PROBIOSAN - užitočný najmä u mláďat do doby maximálného rastu alebo po liečbe antibiotikami. Využitie tohoto probiotika predurčuje "pervezné" chute (napr. požieranie vlastných výkalov). Užitočný i pri dlhodobo hnačkovej stolici.
PERALGIN - pri kožných problémoch nejasného pôvodu a pri celkovo oslabenej imunite, poruchách rozmnožovania  a alergii.
CHLORELLA - na podporu rozvoja črevnej mikrofóry, neuškodí pri akomkoľvej schátraní organizmu.
FLAVOCEL - vitamín C si väčšina zvierat dokáže vytvoriť. Výnimkou sú len morčatá, opica a samozrejme človek. Uplatňuje sa pri rekonvalesencii po infekcii alebo úrazoch a operáciách.
VITAMARÍN - vhodný doplnok pri používaní GYNEXU, KING KONGU a v niektorých prípadoch ( skôr pri nervovom postihnutí ) spou s KOROLENOM.
SKELETIN - podpora liečby artrózy, najmä u veľkých plemien zvierat, pre mláďatá v období rastu proti rachitíde ( krivici ).
CELITIN - vzhľadom na menší výskyt cievných problémov u zvierat je jeho používanie obmedzené.

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky