JASMIN-ZDRAVIE-EKO-DOMACNOST-ZELENA FIRMA

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

Ako na mykózy

ENERGY doplnky výživy a Beauty kozmetika > ZDRAVOTNÝ problém a AKO VYBRAŤ vhodný prípravok ENERGY > Odborné články a skúsenosti zakazníkov > ODBORNÉ články o zdraví a prípravkoch

Plieseň alebo mykóza sa obzvlášť rada usadzuje medzi prstami na nohách, ale môže sa vyskytnúť aj na chodidle.
Napadnuté chodidlá spočiatku svrbia, ale každé svrbenie nemusí byť mykózou, podobne sa prejavujú aj bakteriálne infekcie alebo alergie. Okrem dráždivého svrbenia sa vytvárajú šupinky a pupáčky, koža začína mokvať a zafarbuje sa do biela. Ak v tejto fázi nezaháji postihnutý liečbu, môže dôjsť k bolestivému popraskaniu kože. Mykózy môžu putovať a napadať aj korienky vlasov, nechtové lôžka a sliznice. Nemusí ísť o jedného určitého pôvodcu. O to je komplikovanejšie vyšetrenie. Ak nie je možné presne určiť pôvodcu mykózy a liečite sa sami pomocou preparátu firmy Energy, liečba musí trvať až do odoznenia. Tak isto ako pri tzv klasickej liečbe. Je to dlhodobá liečba, pretože spóry mykózy po vysadení liečby môžu nemoc znova vyvolať. Treba pokračovať v liečbe aj vtedy, keď sa vám zdá, že potiaže ustúpili.

Večer pred spaním doporučujem použiť, po hygienickej očiste napr. Audiron. Jemnúčko potrieť postihnuté miesta.
Doporučuje sa okrem vonkajšej aplikácii aj vnútorná, a to konkrétne prípravok Regalen, Korolen, alebo fin Candimis.
Účinná je aj dezinfekcia ponožiek. Liečba od mykóz, a nielen tých na nohách, je zdĺhavá, treba byť trpezlivý, ale je zbytočné nechať sa trápiť touto chorobou.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky